Konuk Program 

2020-2021 

poşe, devam eden sergilerinin olmadığı sürelerde sanatçılara stüdyo alanı sunmak için faaliyetlerini genişletiyor ve karantina döneminde kullanım dışında kalan alanlarını sanatçılar için bir çalışma alanına dönüştürüyor. Sanatçıların kendi süreçlerini yönettiği stüdyo misafirliklerinin ilkini sanatçı Mochu ile gerçekleştiriyor. poşe ve ağırladığı sanatçılar için ortak alana dönüşen mekanda çalışacak olan sanatçı Konuk programı ile karantina döneminde kendi araştırması üzerine yoğunlaşabilecek, poşe’nin kaynaklarından yararlanabilecek ve süreç içinde ilerlettiği araştırmasını poşe’nin websitesinden ve diğer çevrimiçi araçlarından misafir programı süresince iki haftalık bir periyod içerisinde gösterime açacak.

 

Mochu işlerinde video ve metin ağırlıklı yerleştirmeler, sunumlar ve yayınlar üzerine çalışıyor. Tekno-bilimsel kurgular, pratiğinde ağırlıklı olarak yer alır ve genellikle sanat tarihi ve felsefeden alınan örnekler veya figürlerle örtüşür. Son projelerinde çılgın jeolojileri, psikedelik alt kültürleri ve Hint Modernist resmini araştırmıştır. Mochu, Media Art 2020 için Edith-Russ-Haus hibesini almıştır ve daha önce projeleri Ashkal Alwan, Hindistan Sanat Vakfı ve Sarai Programı tarafından desteklenmiştir. Katıldığı sergiler arasında 9. Asya-Pasifik Trienali, Sharjah Bienali 13, 4. Kochi-Muziris Bienali, Alserkal Residency, Kiran Nadar Sanat Müzesi ve Transmediale BWPWAP yer alıyor. Delhi ve İstanbul'da yaşıyor.

themochu.com

 

Konuk programı 2020 yılında Covid-19 sebepli karantina sırasında hem sanatçıların hem de insiyatifin değişen ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Başvurulara henüz açık değildir. Yakında daha detaylı bilgi paylaşılacaktır.

poşe is expanding its activities to offer studio space for artists when there are no ongoing exhibitions and offering its unused spaces as studios for artists who require space or resources during the lockdown months. poşe’s artist-led residence Konuk’s first guest is Mochu, who will work in the common area shared with poşe. The artist will have full access to poşe's resources, while he continues to work on his ongoing projects. A selection of his works will be shared online on poşe's website for a two-week duration within the residency period. 

 

Mochu works with video and text arranged as installations, lectures and publications. Techno-scientific fictions feature prominently in his practice, often overlapping with instances or figures drawn from art history and philosophy. Recent projects have explored mad geologies, psychedelic subcultures and Indian Modernist painting. Mochu is a recipient of the Edith-Russ-Haus grant for Media Art 2020 and his practice has previously been supported by Ashkal Alwan, India Foundation for the Arts and The Sarai Programme. Exhibitions include 9th Asia-Pacific Triennial, Sharjah Biennial 13, 4th Kochi-Muziris Biennale, Alserkal Avenue, Kiran Nadar Museum of Art and Transmediale BWPWAP. He is currently based in Delhi and Istanbul.

 

The guest program Konuk was shaped according to the changing needs of both the artists and the initiative during the quarantine due to Covid-19 in 2020. It is not yet open to applications. More detailed information will be shared soon.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Youtube

poşe artist run space

Bereketzade Mahallesi,

Hacı Ali Sokak no:8 daire:6

Beyoğlu, Istanbul, Turkey

pose.hello@gmail.com