poşe, 2018 yılı baharında İstanbul, Türkiye'de kurulan bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir oluşumdur. Ortaya çıkmasında harekete geçme ve bir araya gelme arzusu yatmaktadır. Farklı deneyim, disiplin, üretim ve düşünme biçimlerinin birbiriyle konuştuğu fiziksel ve düşünsel bir yerdir. Deneyip yanılmaktan çekinmez, deneyim aktarımının gücüne inanır ve üretim süreçlerinin de ortaya çıkan işler kadar önemli olduğunu savunur.

 

Eyleme geçmenin önemli olduğuna inanan poşe, özellikle bu dönemde beraber harekete geçmenin, bir arada olmanın ve en önemlisi de bir diyalog halinde olmanın gerekliliğini savunur. Birçok farklı inisiyatif, organizasyon, sanatçı ve küratörü mekanında ağırlayan poşe, kendini açık bir kapı olarak görmektedir; ulaşılabilir ve şeffaf olmaya önem gösterir. Mekanında şimdiye kadar 16 yeni sergi ve birçok etkinlik/performans/okuma grubu ve yemek etkinliğine ev sahipliği yapmıştır.

​Poşe hem maddi ve hem de manevi olarak her geçen gün zorlaşan koşullarda bağımsız olarak var olabilmekve bunu sürdürülebilir hale getirmek  için sizden Patreon üzerinden destek istiyor!

​Yolladığınız desteklerin nerede nasıl kullanıldığını ve kime gittiğini şeffaf bir şekilde görebilmeniz için web sitesinde harcamaların gösterildiği şeffaf bir yapıya geçmeyi amaçlıyor.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Youtube

poşe artist run space

Bereketzade Mahallesi,

Hacı Ali Sokak no:8 daire:6

Beyoğlu, Istanbul, Turkey

pose.hello@gmail.com