top of page

Zeynep Öz, Süreyya Evren

Moderatör: Merve Ertufan

Domates Biber Patlıcan Kitabı

Domates Biber Patlıcan Book

29/06/2019    16.00 - 18.00

Domates Biber Patlıcan Kitabı_1

Domates Biber Patlıcan: Bir Etkinliğin Külliyatı, 2012, 2014 ve 2016 yıllarında Zeynep Öz küratörlüğünde gerçekleşen Domates Biber Patlıcan etkinlik serisinin belgelerinin derlendiği bir yayındır. Süreyyya Evren’in editörlüğünü yaptığı yayın, editörler Pınar Umman ve Yağız Alp Tangün tarafından yayına hazırlandı. Kitabın tasarımını Okay Karadayılar yaptı. 
 

Zeynep Öz altı yıla yayılan etkinliklerin nasıl bir araya geldiğini, Süreyyya Evren kitabın oluşum sürecini konuşacak. Konuşma, etkinlik serisinin ikinci edisyonu için yeni iş üretmiş ve o zamandan beri Domates Biber Patlıcan’ın sürecine çeşitli şekillerde katkıda bulunmuş olan sanatçı Merve Ertufan moderatörlüğünde gerçekleşecektir. Hem Domates Biber Patlıcan’ın üretim odaklı bir platform olarak işleyişini hem de kitabın bu sürecin bir belgelemesi olarak ortaya çıkışını açacaktır.

 


poşe’de gerçekleşecek konuşma herkese açıktır.
Konuşma dili Türkçe olacaktır.

 

Etkinlik Tarihi: 16.00 - 18.00 // 29 Haziran 2019

The PRODUCE: The Compendium of an Event book documents the Produce event series curated by Zeynep Öz in 2012, 2014 and 2016. Süreyyya Evren has edited the compilation with copy-editing by Pınar Umman and Yağız Alp Tangün and design by Okay Karadayılar.

Zeynep Öz will talk about how the events organized over six years came together and Süreyyya Evren will share his experience on the evolution of the book. The session will be moderated by artist Merve Ertufan who developed a work for the series’ second edition, and has since been associated with the platform at many levels. The conversation will elaborate on the series’ focus on developing commissions with artists as well as how the book evolved out of the documentation of this process. 

 


The talk will take place in poşe and is open for everyone.
The talk will be held in Turkish.

Event Date: 16.00 - 18.00 // 29 June 2019

bottom of page