top of page

Richard Roe, A Reading By Tyler Coburn

26/11/2019    19.30

unnamed.jpg

Sternberg Press tarafından yayımlanan ve Luke Gould’un tasarladığı Richard Roe, hukuki olarak var olan bir karakterin kurmaca hatıratıdır. İngiltere hukuk dilindeki en eski isimlerden biri olan Richard Roe, söz konusu olan kişinin gerçek isminin gizlenmesi amacıyla ya da cesedin teşhis edilememesi durumunda kullanılır. Richard Roe, bilinmezin bilinen hali, herkese ve her şeye uyan, herkes olabilen bir hiç kimsedir.

Yedi parçadan oluşan hatırat, bireyselliğin sınırlarında dolaşan, aynı zamanda siyaset ve ekonomisinin koşullarını belirleyen hukuki kurmaca durumlara ses verir. Tyler Coburn bu etkinlikte kitaptan bölümler okuyarak birey olma durumunun hukuki, psikolojik ve metafiziksel boyutlarını ele alacaktır.

Sanatçı ve yazar Tyler Coburn New York'ta yaşıyor. Coburn işlerini Centre Pompidou (Paris), Bergen Kunsthall, Kunsthalle Wien, Hayward Gallery (Londra), Para Site (Hong Kong) ve Art Sonje Center (Seul) gibi kurumlarda sergilemiştir. Metinleri e-flux journal, Frieze, ArtReview, Dis, Mousse, LEAP ve Rhizome’da yayınlanmıştır.

Cory Scozzari’nin küratörlüğünü yaptığı ve çok parçalı bir proje olan Richard Roe, Thyssen-Bornemisza Art Contemporary tarafından desteklenmiştir. Coburn bu projenin bir parçası olarak melez bir orkideye Aranda Richard Roe ismini vermiştir. Daha fazla bilgi için: http://tylercoburn.com/roe.html

poşe’nin ev sahipliği yaptığı bu etkinlik m-est.org tarafından düzenlenmiştir. Bu iki sanatçı inisiyatifi 2018’de yazar Orit Gat’ın "Dele Alli’nin Yalnızlığı" başlıklı konuşması bağlamında benzer bir işbirliği yapmıştır.

Etkinlik dili İngilizcedir.

Etkinlik Tarihi: 19.30  // 26 Kasım 2019

Richard Roe is the fictional memoir of a legal person, published by Sternberg Press and designed by Luke Gould. The name is one of the oldest used in English law when the real name of someone is withheld, or when a corpse can’t be identified. Richard Roe is a known unknown, a one-size-fits-all, a potentially everyone and actually no one.

Divided into seven fragmentary sections, this memoir gives voice to the legal fictions that creep around the margins of selfhood—and that increasingly dictate the terms of politics and economics. On the occasion of this event, Coburn will read excerpts from the book exploring concepts of personhood from legal, psychological, and metaphysical realms.

Tyler Coburn is artist and writer based in New York. He has presented work at Centre Pompidou, Paris; Bergen Kunsthall; Kunsthalle Wien; Hayward Gallery, London; Para Site, Hong Kong; and Art Sonje Center, Seoul. His texts have appeared in e-flux journal, Frieze, ArtReview, Dis, Mousse, LEAP, and Rhizome.

Richard Roe is a multi-part project commissioned by Thyssen-Bornemisza Art Contemporary and curated by Cory Scozzari. As part of this project, Coburn has legally named an orchid hybrid Aranda Richard Roe. For more information: http://tylercoburn.com/roe.html

This event is organized by m-est.org and hosted by poşe. The two artist initiatives had previously collaborated on organizing Orit Gat's talk, The Loneliness of Dele Alli, in 2018.

The event will be in English.

Event Date: 19.30 // 26 November 2019

bottom of page